Vrstvenie produktov starostlivosti o pleť je najlepší spôsob, ako poskytnúť našej pokožke všetky antioxidanty, vitamíny, tuky a rastlinné látky, ktoré potrebuje. Myslíme na našu pokožku tak, ako na svoje telo. Naše telo skutočne profituje, ak mu dodávame pestrú a výživnú stravu ! Ak si našu pokožku čistíme, tonizujeme, hydratujeme a používame krém s ochranným faktorom , môžeme si myslieť, že máme svoj režim dostatočný. Avšak našej pokožke skutočne môžu chýbať základné živiny, ktoré potrebuje, aby vyzerala a cítila sa čo najlepšie! To je miesto, kedy prichádza na rad prírodné sérum.

Bez ohľadu na typ pleti je sérum nevyhnutným krokom v každej rutine. Takže, čo to vlastne sérum je a ktoré je pre vás to pravé? Považujte tento článok ako svojho kompletného sprievodcu prírodnými sérami.

obr_1.jpg

Čo je to sérum?

Sérum je produkt obsahujúci vysoko koncentrované aktívne zložky, určené na hlboké preniknutie do pokožky a riešenie aj tých najšpecifickejších problémov pokožky. Často sú ľahké, jednoducho sa vstrebávajú a ich konzistencia je od vodnatejších až po gélové.

Séra sú navrhnuté tak, aby sa zameriavali na špecifické kožné problémy, čo znamená že každé z nich obsahuje rôzne účinné látky v závislosti od problému, na ktoré sú určené.

Takže, aké sérum je pre mňa to pravé?

Hľadanie toho pravého séra pre vás začína určením typu pokožky alebo problému pleti s ktorým bojujete alebo chcete predísť.

Ďalej uvádzame niekoľko bežných problémov starostlivosti o pleť a informácie o tom, ako nájsť to správne sérum na ich riešenie.

Váš problém týkajúci sa pleti: Akné a vyrážky

Pri lokálnej liečbe akné je hlavným cieľom uvoľnenie pórov, odstránenie povrchových baktérií a vyváženie produkcie kožného mazu.

Pri tomto probléme hľadajte prírodné sérum obsahujúce protizápalové a antimikrobiálne látky, ako je napríklad kurkuma. Kurkuma je bohatá na kurkumín, antioxidant, ktorý inhibuje na pokožke baktérie spôsobujúce akné. Má protizápalové vlastnosti, pomáha upokojiť bolestivé cystické záchvaty a upokojiť začervenanie. Ukázalo sa, že kurkumín je 36-krát silnejší ako kyselina azelaová, čo je bežná chemikália používaná pri liečbe akné spôsobujúca podráždenie pokožky.

Naše sérum Turmeric Beauty Latte obsahuje kurkumu na prevenciu a liečbu akné a vyrážok. Obsahuje tiež sladké drievko na rozjasnenie a upokojenie pokožky. Výsledok? Svetlá, čistá a pokojná pokožka s rovnomernou textúrou a tónom pleti.

turmeric_beauty_latte.png

Váš problém týkajúci sa pleti: Tmavé škvrny a pigmentácia

Mnoho konvenčných zjasňovacích kúr na hyperpigmentáciu môže viesť k ďalšiemu poškodeniu pokožky a preto sa môže stať prírodné sérum vaším novým najlepším priateľom!

Prírodnou ingredienciou, ktorú si musíte vo svojom prírodnom sére všímať je Rumex. Ukázalo sa, že extrakt z rumexu inhibuje tyrozinázu, čo je enzým zodpovedný za tvorbu pigmentácie pokožky.

Koreň sladkého drievka je ďalšou skvelou prísadou pre pigmentáciu. Obsahuje aktívnu zložku, glabridín, ktorý prerušuje enzýmy aktivujúce produkciu melanínu. To z neho robí prírodný prostriedok na rozjasnenie pokožky. Okrem vyššie uvedených benefitov zabraňuje tiež budúcej hyperpigmentácii a zlepšuje už existujúce tmavé škvrny na pokožke.

Naše sérum Turmeric Beauty Latte obsahuje výťažok z rumexu, koreň sladkého drievka a výťažok z kurkumy, ktoré slúžia na prevenciu a liečbu hyperpigmentácie a zosvetlenia tmavých škvŕn. Toto prírodné sérum zanechá vašu pokožku jasnú, rozžiarenú a rovnomerne tónovaná.

Váš problém týkajúci sa pleti: Jemné linky a vrásky

Riešenie a prevencia jemných liniek a vrások je predovšetkým o nadýchaní a hydratácii a poskytnutí pokožke množstvo antioxidantov.

Kyselina hyalurónová je kľúčovou zložkou pre vypnutie a hydratáciu pokožky. Je to zvlhčovadlo, ktoré priťahuje 1000-násobok svojej hmotnosti vo vode a preniká hlboko do pokožky. To zlepšuje pružnosť a flexibilitu pokožky, čím zmierňuje jemné linky a udržuje zdravú hydratáciu. Sérum proti starnutiu pleti No.3 Exotic Goddess Ageless obsahuje kyselinu hyalurónovú, acerolu a slivku Kakadu, ktoré vrátia vašej pleti mladistvosť, kyprosť a žiariacu farbu.

Ako starneme, zásoby prírodného kolagénu sa v našom tele vyčerpávajú, čo vedie k strate pružnosti pokožky a viditeľným známkam starnutia. Morské riasy podporujú zdravú produkciu kolagénu. Bolo preukázané, že morské riasy redukuje hĺbku vrások a zlepšuje vzhľad pokožky. Morské riasy tiež zabraňujú rozkladu kyseliny hyalurónovej v kožných bunkách a poskytujú tak ochranu pred viditeľným starnutím a oslabením dermálnej hrúbky pokožky.

Kolagénový elixír Deep Sea je prírodné podporné sérum určené na riešenie a prevenciu viditeľných známok starnutia. Obsahuje vegánsky kolagén spolu s morskými riasami, aby viditeľne znížil výskyt jemných vrások a zlepšil pružnosť pokožky.

Naša infúzna maska Bloom of Youth je zaručený spôsob, ako dodať koncentrované sérum vašej pleti pôsobiace na jemné linky. Obsahuje kyselinu hyalurónovú spolu s ajurvédskym extraktom kropenáča (Swertia Chirata), u ktorého bolo klinicky dokázané, že redukuje vertikálne linky už za sedem dní.

Váš problém týkajúci sa pleti: Citlivosť a začervenanie

Pokiaľ ide o ošetrenie citlivej pokožky, hľadajte prírodné séra určené na zníženie podráždenia, upokojenie zápalov a ochranu pred agresormi životného prostredia.

Fantastickou prísadou, ktoré hľadajte vo svojom prírodnom sére, je živý probiotický kmeň Lactobacillus Bulgaricus Ferment. Toto probiotikum obnovuje rovnováhu mikróbov pokožky a podporuje jej zdravie a odolnosť voči vonkajším agresorom a podráždeniu. List brezy je tiež nevyhnutnou prísadou na upokojenie a ošetrenie citlivej a podráždenej pokožky. Je cenený pre svoju schopnosť znižovať zápal, čistiť a hydratovať. Obsahuje 17 aminokyselín, minerálov, enzýmov, bielkovín, antioxidantov a vitamínov, ktoré sú všetky prospešné pre vašu pokožku.

Naše sérum Probiotic Radiance obsahuje list brezy aj probiotický kmeň Lactobacillus Bulgaricus, spolu s divo rastúcim kríkom Emu a jojobovým mliekom. Táto hydratačná infúzia upokojuje podráždenú a zapálenú pokožku a zároveň posilňuje bariéru pokožky.

Váš problém týkajúci sa pleti: Matná a nevýrazná pleť

Ak máte matnú alebo nevýraznú pleť, mali by ste sa poobzerať po sére, ktoré obsahuje hydratačné zložky a prírodný vitamín C.

Kyselina hyalurónová je jednou z najúčinnejších hydratačných zložiek, pretože vháňa vodu hlboko do pokožky a zabraňuje transepidermálnej strate vody.

Slivka Kakadu zase obsahuje najvyšší prírodný zdroj vitamínu C na svete a pomáha pleť rozjasniť, zmierniť jej zápal a podporovať produkciu kolagénu. Vždy odporúčame skôr rastlinný vitamín C než syntetický!

Sérum proti starnutiu pleti No.3 Exotic Goddess obsahuje kyselinu hyalurónovú a slivku Kakadu, ktoré zvyšujú žiarivosť pokožky, vyhladzujú jemné linky a hydratujú. Sérum obsahuje aj Acerolu, ktorá je taktiež nabitá vitamínom C a antioxidantmi, ktoré pomáhajú vyrovnať tón pleti, zabraňujú vyrážkam, zjemňujú póry a zlepšujú pružnosť! Nezávislá štúdia na tomto sére zistila, že až 90% účastníkov uviedlo zlepšenie celkového vzhľadu a stavu pokožky.

Váš problém týkajúci sa pleti: Ochrana pred znečistením a poškodením buniek

Pri ochrane pokožky pred poškodením bunkami by ste sa mali rozhodnúť pre sérum plné antioxidantov a omega.

Pestrec mariánsky je antioxidačná sila, ktorá posilňuje a chráni pokožku pred poškodením buniek. Je bohatý na silymarín, ktorý bojuje proti voľným radikálom a spomaľuje oxidačný stres, čím chráni jemné kožné bunky pred UV lúčmi a inými vonkajšími stresovými faktormi. Kel potvrdzuje, že pri lokálnom použití je super potravinou. Nielenže detoxikuje a chráni pokožku, ale aj sťahuje póry, podporuje tvorbu kolagénu a zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi.

Naše sérum Glowing Skin Smoothie obsahuje výťažok z brokolice a pestreca mariánskeho na ochranu pokožky pred vonkajším znečistením a vnútornými stresovými faktormi. Obsahuje tiež výťažky z jabĺk a banánov na hydratáciu a zjemnenie pokožky pre žiarivú a hladkú pleť.

Ako si pridám sérum do môjho režimu starostlivosti o pleť?

Rozdiel spočíva v poradí, v akom nanášate produkty starostlivosti o pleť! Z dôvodu konzistencie sér je lepšie ich nanášať po tonizovaní a pred aplikovaním hydratačného krému. Aby to bolo jednoduchšie, vaša rutina by mohlo vyzerať takto:

1. Odličovač na báze oleja (nie je podstatné či ráno alebo večer, ale rozhodne odporúčané pri odličovaní!)

2. Čistiace mlieko

3. Toner

4. Sérum - začnite s posilňovacím sérom a potom pokračujte svojím sérom proti starnutiu pleti No.3 Exotic Goddess

5. Olejček na tvár

6. Pleťové mlieko, gél alebo krém (Ak máte mastnú pleť, odporúčame náš hydratačný gél & Soothing Nectar).

7. SPF Vďaka tomu, že séra sú tak vysoko koncentrované, stačí vám iba zopár kvapiek!

Aplikujte 2-3 kvapky séra na tvár a rozotrite ho po tvári od stredu tváre smerom von. Pridanie séra do režimu starostlivosti o pleť zaberie len málo času, ale môže znamenať výrazný zvrat! Tá jedna minúta, ktorú zaberie aplikácia prírodného séra vám pomôže dosiahnuť výsledky už za dva týždne.

Zdieľať tento článok