Ach tie póry! Otravná, ale častokrát nevyhnutná súčasť našej pokožky. Samotných pórov sa báť netreba, ak však dôjde ich zväčšeniu, môže to priniesť viac než len nežiadúce výsledky pre vašu krásu.

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že póry sú vlastne malé vlasové folikuly! Pomáhajú vyplavovať toxíny a umožňujú pokožke dýchať. Zbaviť sa ich preto úplne nedá. Je tu však aj dobrá správa. Ak zápasíte s rozšírenými pórmi, čiernymi bodkami atď., môžete ich prirodzene minimalizovať bez narušenia ochrannej vonkajšej vrstvy pokožky.

Tajomstvo dosiahnutia menších pórov rýchlo a prirodzene spočíva v dodržiavaní našich 12 prikázaní. Ak chcete vedieť viac čítajte ďalej a objavte naše odporúčania pre bezchybnú pleť takmer bez pórov.

1. Používajte produkty s obsahom kyseliny salicylovej a prírodnými AHA (alfa hydroxy kyseliny).

Ak sa vám pri pohľade do zrkadla zdá, že vaše póry sú zväčšené je to preto, že dočasne dôjde k ich predĺženiu vplyvom odumretých kožných buniek, nečistôt, mazom alebo inými nežiadúcimi baktériami nachádzajúcimi sa na povrchu pokožky. Minimalizácia pórov je teda hlavne v ich odblokovaní a znížení hromadenia baktérií. Naše čistiace mlieko No.1 Belle Frais obsahuje malé množstvo kyseliny salicylovej, avšak dostatočné k odblokovaniu pórov a k zníženiu hromadenia baktérií. Obsahuje tiež prirodzene sa vyskytujúce AHA z extraktov z limetky, jabĺk a jahôd, ktoré pôsobia na zjemnenie pórov a zníženie hromadenia baktérií.

2. Zaraďte jemný peelingový rituál

Exfoliácia s jemným peelingom bohatým na prírodné AHA je to, čo v konečnom dôsledku pomôže odstrániť všetky nežiadúce látky, ktoré sa „zaseknú“ v póroch – ako odumreté kožné bunky, maz, nečistoty, make-up. Správnym čistením a exfoliáciou sa odhalí svieža a čistá pokožka s výrazne vylepšeným vzhľadom. Náš mikro-peeling Desert Lime obsahuje jemné ryžové enzýmy a spolu s výťažkami z ovocia ako jahody a limetka, odstraňuje odumretú pokožku a maz bez toho, aby pokožku zbavili jej prírodných olejov.

3. Zabaľte pokožku do masky z ružového ílu

Ružový íl spolu so zeolitom obsiahnuté v našej čistiacej maske Sleeping Beauty, fungujú ako magnet špecificky zameraný na nečistoty a prebytočný maz, ktoré vedú k zväčšeným pórom. Vďaka použitiu čistiacej masky Sleeping Beauty, budú póry čírejšie a menej viditeľné. Masku používajte pred spaním dvakrát až trikrát týždenne, po očistení a exfoliácii.

4. Použite tonikum

Používanie tonika vyrovnáva produkciu kožného mazu a súčasne hydratuje. Naše tonikum No.2 Citrus Rhapsody obsahuje výťažky z ovocia na vyrovnávanie produkcie mazu a výživné látky ako sú extrakty z čučoriedky, figy a guavy, účinne bojujúce proti starnutiu pleti.

5. Zmeňte niektoré stravovacie návyky

Konzumácia veľkého množstva živín podporujúcich tvorbu kolagénu môže zabezpečiť to, že sa kolagén nebude z vašej pokožky vyčerpávať a tým sa zabezpečí zníženie výskytu pórov. Zvýšenie príjmu omega-3 prostredníctvom zdravých tukov (chia, ľanové semienka a vlašské orechy) znížia zápalovú reakciu pokožky a pomôžu udržať póry pod kontrolou.

6. Použite sérum bohaté na vitamín C

Používanie vitamínu C lokálne, pomáha zvyšovať hladinu kolagénu a elastínu, čo zabraňuje napínaniu a rozširovaniu pórov. Vždy odporúčame používať produkty s prirodzene sa vyskytujúcim vitamínom C, ako je napríklad naše sérum No.3 Exotic Goddess. To zaistí, že pokožka nebude náchylnejšia a citlivejšia na UV žiarenie, ako je tomu v prípade séra obsahujúceho syntetický vitamín C. Odporúčame tiež použitie nášho séra Turmeric Beauty Latte pre extra dávku protizápalových ingrediencií, ktoré pomôžu vyrovnať produkciu mazu a bojovať proti veľkým pórom.

7. Vyhýbajte sa drsným peelingom

Aj keď použitie drsných peelingov môže byť lákavé, v skutočnosti vedie k poškodeniu plášťa pokožky a jeho stenčovaniu postupom času. Rozhodnite sa pre jemný mikroexfóliátor bohatý na prírodné AHA, ako je napríklad náš mikro-peeling Desert Lime Flawless.

8. Vyhnite sa nadmernému vystaveniu Slnečného žiarenia

Poškodenie pokožky vplyvom slnečného žiarenia, môže prispieť nielen k jej predčasnému starnutiu, ale tiež môže spôsobiť zväčšenie pórov. Slnečné žiarenie spôsobuje zápaly a rozšírenie kožných buniek. Rovnako môže dôjsť, že okolo okrajov pórov sa nahromadia drobné kožné bunky, čím sa póry môžu javiť ako väčšie. Denné používanie krému z SPF zaručí, že kolagén ostane nedotknutý a tak budú póry vyzerať normálne!

9. Vyvarujete sa spánku s make-upom a neodlíčená.

Toto je ideálny recept ako si privodiť upchaté póry. Ak potrebujete extra motiváciu na odstránenie make-upu po dlhom a náročnom dni, jednoducho si predstavte väčšie a nevábne póry.

10. Obmedzte príjem rafinovaného cukru a potravín s vysokým GI.

Cukor, spracovávaná potravina a potraviny s vysokým glykemickým indexom (GI) spôsobujúca zvýšenie hladiny inzulínu, ktoré na bunkovej úrovni vytvorí akúsi zápalovú kaskádu. To vedie k významnému zhoršeniu akné spolu so všetkými jej príznakmi, ako sú zväčšené a upchaté póry. Siahnite preto radšej po potravinách s vysokým obsahom vlákniny a rovnako zaraďte do svojho jedálnička veľké množstvo zeleniny, aby ste znížili hodnoty cukru v krvi.

11. Prestaňte vytláčať

Hoci sa vytláčanie môže zdať produktívne, v skutočnosti takto dochádza k šíreniu baktérii a upchávaniu pórov. Buďte preto trpezlivý - tvrdá práca, ktorú venujete starostlivosti o pleť a strave sa dramaticky oplatí!

12. Prestanete používať make-up, ktorý upcháva póry

Aj keď sa prekrytie pórov make-upom môže zdať ako dobrá stratégia, použitie nevhodného make-upu môže problém ešte zhoršiť. Namiesto toho použite ľahký prírodný make-up a vaša pokožka bude nielen vyzerať ale aj cítiť sa lepšie.

Zdieľať tento článok