Naša pokožka je denne namáhaná pôsobením vonkajšieho prostredia, ako aj vnútornými činiteľmi. Vplývajú na ňu stres, pozitívne i negatívne emócie, alebo strava. Správna starostlivosť o pleť však tieto faktory dokáže ovplyvniť. Stačí dodržiavať nasledovné rady.

1. krok: Ako vyčistiť pleť?

Počas dňa naša tvár zachytáva nečistoty z ovzdušia, prach a baktérie. Tie je dôležité každý večer eliminovať. Predtým, ako začnete čistiť svoju pleť, umyte si ruky. Najviac baktérií sa zachytáva práve na dlaniach a prstoch. Odlíčte sa a začnite s čistením.

Na čistenie pleti sú najúčinnejšie prípravky na olejovej báze. Olej na seba naviaže nečistoty, zvyšky make-upu, ale aj mŕtve bunky pokožky a vyčistí pleť do hĺbky. Odstraňuje dokonca aj vodeodolnu kozmetiku.

Nepodceňujte dĺžku čistenia. Čistiace mlieko by ste mali nechať pôsobiť na pleti minimálne 40 sekúnd a jemnou masážou podporiť jeho pôsobenie. Skvelou voľbou pre čistenie pleti je Belle Frais Čistiace mlieko. Obsahuje kokosový olej, extrakt z jablka a semienok austrálskej akácie. Tieto ingrediencie prenikajú do hĺbky pokožky, pomáhajú v boji proti upchatým pórom, akné, starnutiu a zanechajú pleť sviežu a hydratovanú.

Belle%20Frais%20Cleansing%20Milk2.jpg

2. krok: Pre výživu a upokojenie zvoľte tonikum

Tonikum je všestranný prípravok, výborný pomocník nielen počas dňa, ale aj pri večernej rutine. Je vhodné na upokojenie podráždenej, suchej i mastnej pleti. Ľahká konzistencia tonika vám okamžite zabezpečí pocit revitalizácie a „ľahkosti“. Pri večernej starostlivosti použite tonikum na čerstvo vyčistenú pokožku. Prispieva k zmenšeniu pórov a dočisteniu pleti.

Neviete, pre aké tonikum sa rozhodnúť? Vyskúšajte Citrus Rhapsody Pleťové tonikum. Čisto prírodné zloženie s obsahom zmesi austrálskych extraktov s množstvom antioxidantov dodá vašej pleti výživu a posilní ju. Poskytne jej tiež potrebnú hydratáciu a upokojí pokožku.

Citrus%20Rhaspody%20Toner.jpg

3. krok: Cielená starostlivosť o pleť

Počas noci pokožka odpočíva a regeneruje sa. Pre spaním je tak ideálny čas použiť sérum proti starnutiu pleti. Vyberajte si produkty, ktoré neobsahujú toxíny a iné chemické látky, tie pleť iba zbytočne zaťažujú. Najlepšou voľbou je prírodná kozmetika, napríklad Exotic Goddess Sérum proti starnutiu pleti. Sérum podporuje produkciu kolagénu, čím zvyšuje elasticitu pokožky, ktorá je potom vyhladená a správne napnutá.

Exotic%20Goddess%20Ageless%20Serum.jpg

4. krok: Hydratácia pleti

Voda odstraňuje z tela toxíny a napomáha výžive buniek, preto je pre pleť kľúčové udržiavanie jej vlhkosti. Správny hydratačný produkt dokáže zabraňovať vysušovaniu, chráni pred baktériami a podporuje pružnosť pleti.

Dokonalú hydratáciu a zjemnenie vám prinesie Vanilla Silk Hydratačný krém. Má ľahkú konzistenciu a môže slúžiť aj ako denný krém. Vďaka extraktom zo semien čiernych malín prirodzene obsahuje SPF 15 a chráni pokožku pred Slnkom. Extrakt z austrálskej ruže, ktorý sa nazýva aj prírodný botox, pomáha urýchliť obnovu buniek, znižuje výskyt vrások, podporuje pružnosť pleti a vyhladzuje ju.

Kakaové a bambucké maslo spolu s olejom zo semien Camellia udrží vašu pokožku hydratovanú. Použite tento krém na záver našich 4 krokov pre správnu starostlivosť o pleť a podporte tak pôsobenie všetkých ostatných produktov.

Zdieľať tento článok